?
?

U zagrljaju šume

1.670,00 RSD

Besplatna dostava, plaćate prilikom preuzimanja.

Opis


Ovo je knjiga u kojoj ćete sa Jelenom lutati kraj Crnog jezera, preispitivati legendu o osvetoljubivom svecu, družiti se sa psom Reksom i koračati tajnim šumskim stazama. I učiti jedan od najlepših jezika na svetu – jezik šume.

Jelena je po struci psiholog pa ćete, ako pažljivo oslušnete, doći u posed odgovora na pitanja koja možda upravo žive u vama:

Kako da kažem da ne želim društvo?

Šta da radim sa svim onim prećutanim rečima?

Kako da prepoznam šta mi telo poručuje?

Šta da radim kad mi se isprazni socijalna baterija?

Kako da istrajem u dobrim navikama?

Jesam li gladna hrane ili nečeg drugog?

Jelena niti pokušava da drži slovo, niti pokušava da bude duhovita. A ipak ćete se osećati kao da kroz šumu šetate sa dovitljivim učiteljem zbog kojeg se svako malo zasmejete. I sa kojim možete da budete ono što jeste – pravi pravcijati VI.

Najlepši momenat ove knjige je što ćete, uz nju, i vi poželeti da slobodno pustite sopstvene boje. Da žive i dane oboje punoćom, radoznalošću i samoprihvatanjem.


„U zagrljaju šume“ nije samo knjiga – to je putovanje kroz prirodu i unutrašnji svet, kroz misli koje donose mir i rečenice koje ostavljaju trag.

Autorka Jelena Pantić vodi vas na put kroz netaknutu lepotu Durmitora, kroz priče o samoći, slobodi i usporavanju. Svaka stranica ove knjige nosi dah šume – zvuk potoka, miris borovine i osećaj tišine u kojoj pronalazimo sebe.

Koliko puta treba otići na Durmitor da bi se otkrila sva njegova magičnost?

Knjiga „U zagrljaju šume“ će ti otkriti ovu neverovatnu planinu iz različitih uglova:

– sedećeš na jezeru upijajući tišinu stoletnog mira;

– mazićeš Reksa, posmatraćeš krave, patke i vodene medvjediće (ili njih ipak nećeš);

– razmišljaćeš o knjigama koje (ne)ćeš pročitati;

– koračaćeš finim debelim tepihom od iglica kao da si u luksuznoj vili na obali nekog švajcarskog jezera;

– tabanaćeš stazama za koje nisi ni sanjao da postoje.

Ni ovaj putopis nije samo priča o putu već i složeno tkanje književnih i psiholoških uvida, istorijskih činjenica pomešanih sa mitovima i legendama, slika čudesne prirode i kulturoloških uticaja.

Nežna i lagana za čitanje, doneće ti prijatna iznenađenja i zapitanost nad sobom.



Kada pročitaš ovu knjigu, shvatićeš da Durmitor nije samo planina koju treba posetiti zbog Gorskih očiju, Crnog jezera i vrha Ćurevac, već i mesto na kome se mogu nenadano pronaći nova pitanja i drugačiji odgovori na postojeća o miru, sreći, zadovoljstvu i odnosima sa sobom i drugim ljudima.


Izdavač: Jelena Pantić
Broj strana: 115
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Format: 20 cm
Godina izdanja: 2025.

Za naručivanje preko ovog sajta dostava je besplatna.
Plaća se kuriru prilikom preuzimanja, stiže u roku od jednog ili dva radna dana.
Želiš knjigu “U zagrljaju šume” u svojoj biblioteci? Da ti bude pri ruci svaki put kad ti zatreba razumevanje, uteha, ohrabrenje i vetar u leđa?